A „Kolonics”

Iskolánk 1976 óta várja tárt kapukkal a kerület diákjait. Mára kialakult arculatot, magas színvonalú pedagógiai munkát kínálunk az érdeklődő szülőknek, gyerekeknek.

"Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog."
(Dr. Szentgyörgyi Albert)

Hiszünk benne, hogy minden gyermek más, így a célt sem egy úton tudják elérni. Regisztrált tehetségpontként azon dolgozunk, hogy megtaláljuk mindenkiben a tehetséget. A kerületben egyedülálló módon két idegen nyelv közül választhatnak tanítványaink.

Matematikában a szorobán, mint eszköz, nyújt segítséget a biztos számfogalom kialakításában.

Minden első osztályunkban szótagoló olvasástanítás folyik.

Két területen tudunk különlegeset nyújtani:

Dráma – Sok éves tapasztalatunk, hogy a drámapedagógiai módszerek felhasználása minden gyermeknek segítséget nyújt a fejlődésben. Tanítványaink nyitottabbak, kreatívabbak, toleránsabbak az átlagnál. Könnyen és gyorsan tanulnak, hamar átlátják az összefüggéseket.

Sport „A sport kitartásra nevel.” , annyi örömöt ad, ami mindenképpen megéri a befektetett munkát. Azoknak a gyerekeknek javasoljuk, akik a mozgásra alapozva szeretnék képességeiket kibontakoztatni. Sportiskolai programunkat a SOTE Sporttudományi Karával és a Budafoki Kosárlabda Klubbal közösen dolgoztuk ki. Célunk, hogy versenyképes tudással rendelkező fiatalokat neveljünk, akikből élsportolók lehetnek.

Az iskola története

A 30 éves évfordulónk alkalmából kiadott évkönyv: